Wybór odpowiednich rolet do drzwi balkonowych może być kluczowy dla poprawy funkcjonalności, estetyki i komfortu w pomieszczeniu. Łatwo jest jednak o czymś zapomnieć i popełnić błąd. Dlatego w tym artykule przedstawimy kilka istotnych czynników, które wpłyną na decyzję zakupową.Rolety dzień noc na drzwiach balkonowych

Montaż rolet balkonowych

Wybór najlepszego rodzaju montażu rolet do drzwi balkonowych zależy od preferencji i indywidualnych potrzeb. Rekomendujemy jedną z trzech metod: 

  • montaż inwazyjny w świetle szyby – roleta przykręcona jest do listew przyszybowych przy pomocy małych wkrętów montażowych. Minimalizuje odstające elementy, umożliwiając swobodne korzystanie z drzwi balkonowych.
  • montaż bezinwazyjny w świetle szyby – tutaj wykorzystujemy taśmę montażową. Nie zalecany dla rolet powyżej 150 cm wysokości ze względu na wagę rolety.
  • montaż na ramie okna z wierceniem – zapewnia stabilność i możliwość otwierania drzwi bez wcześniejszego zwijania rolety, ale może obijać wnęki ścian.
  • montaż bezinwazyjny na ramie okna – przyklejana przy pomocy wysokiej jakości taśmy piankowej do górnej części ramy okna.

Konstrukcja rolet do drzwi balkonowych

Przy wyborze produktu zwróć uwagę na jej całą konstrukcję, a także na rodzaj drzwi, do których wybierasz roletę. W pierwszej kolejności wymierz, ile masz miejsca do swobodnego otwierania drzwi balkonowych na oścież. Szukaj takiego produktu, w którym kaseta jest płaska i niweluje możliwość uderzania o wnęki lub konstrukcję rolety na sąsiednim oknie. W naszej ofercie posiadamy kasety wystające jedynie o 35 mm, co jest świetnym wyborem nawet dla małych mieszkań.

Jeżeli posiadasz wysokie okna, na pewno przyda Ci się dolne mocowanie na stalową linkę lub żyłkę bądź prowadnice poprowadzone po całej długości. Dzięki temu roleta nie będzie uchylać się i przepuszczać światło podczas otwierania, zamykania i uchylania drzwi balkonowych. Oczywiście to rozwiązanie wykonywane jest przy rekomendowanych przez nas metodach montażu (w świetle szyby i na ramie okna).

Jeżeli Twoje drzwi balkonowe są podzielone poprzeczką, to pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu do rodzaju rolety. Poprzeczka przeszkadza w roletach w kasecie, ponieważ tkanina pracuje w świetle szyby i poprzeczka po prostu nie przepuści jej niżej. Wówczas zamów jedną roletę na każdą szybę. Jeśli interesuje Cię roleta wolnowisząca, to można zamówić jedną roletę na całe skrzydło balkonowe, ponieważ tkanina pracuje przed ramą okienną i poprzeczka nie będzie przeszkadzać. Dodatkowo, roleta dzień-noc w kasecie aluminiowej może nie być odpowiednia do okien płytkich, takich jak 3-szybowe.

Estetyka i przeznaczenie rolet w pomieszczeniu

Warto spojrzeć na zakup ze strony praktycznej oraz estetycznej. Jeżeli chcesz myśleć o funkcjonalności, to najważniejsze będzie naświetlenie. Przeanalizuj rodzaj pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi balkonowe, i określ, jak bardzo chcesz je zaciemnić. W przypadku sypialni zaleca się rolety, które zapewniają maksymalny komfort bez przepuszczania światła, natomiast w salonie można wybrać rolety bardziej przezroczyste. W ofercie Silvera posiadamy rolety gładkie oraz rolety dzień-noc, które pozwalają regulować ilość światła w zależności od preferencji.

Rolety to nie tylko funkcjonalny produkt, ale i też dekoracyjny element wnętrza. Odpowiedni wzór, kolor i tekstura mogą odpowiednio zmienić atmosferę pomieszczenia, dlatego z uwagą przeglądaj wszystkie oferty. My oferujemy naszym Klientom bezpłatne próbki tkanin, aby móc sprawdzić materiały w warunkach domowych i być pewnym swojej decyzji na 100%.

Rolety do drzwi balkonowych w Silvera

Przy wyborze rolet do drzwi balkonowych jest wiele czynników, na które trzeba zwrócić uwagę. Starannie przemyślane decyzje pomogą stworzyć funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby i uprzyjemni korzystanie z drzwi balkonowych.

Jeżeli wciąż wahasz się, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami pod numerem +48 739 971 952. Pomożemy dopasować odpowiednie rolety do Twoich indywidualnych wymagań i warunków pomieszczenia.

Kategorie: Porady

0